Sázecí sezóna.

0 Comments


Blíží se jarní dny. Sice je teprve konec února, ale venku to již vypadá jako na jaře a vás už láká pustit se do nějaké výsadby sazenic do zahrádky, ale i na balkón. Co se takhle ze startu dá vysázet a co vám v tom může krásně pomoci. Všichni zahradníci zkušení, ale i ti méně zkušené nebo začátečníci se těší, až se venku začne oteplovat a na první výsadbu zeleniny. Už koncem února se můžete pustit do výsadby první zeleniny. Už jsou dny trochu delší a semínka budou mít pro klíčení více světla, a když jim uděláte malé pařeniště, ve kterém se mají semínka nejlépe, tak budou moc spokojená. Je to ideální výsadba pro první zeleninu. Je důležité, abyste semínkům dopřáli co nejlepší podmínky, které jim můžete nabídnout.

plastové přepravky

První v řadě je kvalitní substrát s výživou, která semenům dodá vše potřebné, pak je důležitý dostatek prostoru pro jednotlivé semínka, aby nebyli vyseta příliš blízko u sebe a měli ze zemně každá dostatek živin. Existují přímo výsevné substráty, které jsou na výsadbu skvěle připravené. Budete tak mít jistotu, že vaše semínka, které koupíte v každém obchodním centru na začátku jara, budou mít skvělé živiny. Pak už vám bude chybět jen nějaké kelímky nebo nádoby, do kterých semínka zasadíte. Existuje mnoho provedení malých pařenišť, ale můžete si je udělat i s věcí, které máte doma. Na výsadbu vám postačí i plastové kelímky od jogurtu, který zakryjete průhlednou fólii nebo sáčkem.

plastové přepravky

Tak vytvoříte ideální podmínky. Ovšem, musí mít kelímky ze spod otvory, aby mohla přebytečná voda odtékat. Pak se vám tedy bude hodit nějaké pod miska, která odtokovou vodu pojme. Když zasadíte vše potřebné a vyrostou vám ze semínek krásné silné sazenice, budete je moci po zmrzlých mužích nebo až ke konci května vysadit do zahrady nebo dát ven na balkón, ovšem je dobré je nejdříve otužovat a dávat je během dne na vzduch ovšem ne na přímé sluníčko jinak by je spálilo. Když budete sázet na balkóně, můžete k tomu využít například plastové přepravky, které vám udělají dostatek místa pro hlínu a netkanou folii jí můžete vystlat, aby hlína nepadala z děrovaného provedení. Nebo zvolte přepravky plné, a máte vyřešený problém. Jen je potřeba udělat na dně otvory, aby mohla přebytečná voda odtéci.