Proč si domů pořídit sušené květiny?

0 Comments


Květinami si zdobíme dům nebo je dostáváme jako dárek. Ale jak frustrující je, když nemůžete udělat v podstatě nic proti tomu, aby vám po čase nezvadly. Tehdy už je bohužel budete muset vyhodit. Co si tedy raději pořídit, nebo druhé obdarovat sušenými nebo stabilizovanými květinami? Dříve nebyly sušené květiny tak v oblibě, jako dnes. Je to i tím, že se u mnoha firem změnil proces výroby a sušení, a dnes jsou květiny nejenom nádherné, ale v mnoha případech ani nerozeznáte od živých květin, dokud se k nim úplně nepřiblížíte. Sušených květin je obrovské množství, můžete si pořídit v sušené podobě snad každou květinu, která vás napadne. Sušené růže, slunečnice, gerbery, lilie, narcisy a mnoho dalšího.

sušené květiny

Dnešní nabídka je skutečně velmi, velmi rozmanitá. Navíc není soustředěná na určité roční období. Zatímco například živé tulipány dostanete koupit jenom na jaře, sušené tulipány si můžete koupit kdykoliv během roku, a vydrží vám ještě několik období, kdy nové tulipány budou kvést a zase postupně odkvetou. Sušené květiny mohou zůstat v dobré kondici i roky, proto vám také šetří peníze za vši výzdobu, jestliže máte ve zvyku mít svůj dům obklopený nejrůznějšími květinami. Stejně tak nároky na údržbu jsou velmi nízké, a o sušené květiny se nemusíte starat prakticky vůbec.

růže

Stačí, když je jen naaranžujete do vázy. Nemusíte se už starat o půdu, hnojení, zalévání či ořezávání stonků a listů. Jediné, co je dobré, nevystavovat květiny přímému slunci, protože je to může z dlouhodobého hlediska poškodit. Takové květiny mají více využití, než že je dáte jen do vázy. Můžete propustit uzdu své fantazii a vyrobit si s nimi nejrůznější dekorace do své domácnosti. Zarámovat je do obrazu, přidat do svíček, mýdel nebo dalších dekorativních předmětů. Takové předměty jsou pak skvělé i jako dárek. Neváhejte a pořiďte si do svého domova výzdobu v podobě sušených květin. Váš dům tím získá osobní šmrnc a přispějí k útulné atmosféře.