I podnikatelé si berou půjčky

0 Comments


Pokud se soukromě podniká, pak nejen proto, že si lidé zvaní podnikatelé chtějí dělat cokoliv a jakkoliv. Jistě, výhodou takového byznysu je i skutečnost, že se člověk může pustit do takové činnosti, jaká se mu zamlouvá, a že si může klidně i sám stanovit svoji pracovní dobu, ale to není v soukromém podnikání to hlavní. Hlavní totiž je vydělat si tu dost peněz. Jak podnikatelé sami, tak i jejich podniky finanční prostředky potřebují, bez těch to nejde, a tak se musí hlavně vydělat a všechno ostatní je vedlejší.

Avšak co se také může stát a často stává? Přece to, že někdy se ani navzdory usilovné práci nevydělá tolik, kolik by se vydělat mělo, kdeco se zkomplikuje nebo pokazí, kdeco nevyjde tak, jak se zamýšlelo, a peněz je rázem málo. Nebo také nemusí být žádné a namísto nich může klidně začít narůstat i dluh. A s tím se určitě nelze smířit. Protože nevýnosné podnikání musí dříve či později zkrachovat.

pohled do peněženky

A jakmile se tedy dost peněz nevydělává, musí se začít shánět půjčky, aby se přežilo, než zase bude líp. A tak podnikatelé tráví třeba i všechen volný čas hledáním někoho, kdo by jim pomohl. Ale třeba ne a ne najít toho pravého a možná dokonce aspoň někoho. Protože kdo bude hazardovat a půjčí podnikateli, který má jen poměrně pochybné příjmy, které by nemusely ke splácení stačit, případně odrazuje svými registry dlužníků? Málokdo. Jenom nějaký hazardér. Nebo nebankovní společnost, jejíž podnikatelská hypotéka Nebankovní hypotéka vyžaduje nemovitou záruku splacení.

sklenička s mincemi

Když tedy není podnikatel právě ideální, měl by pokusy s bankami vzdát a zkusit to raději rovnou s takovouto hypotékou. Protože tu dostane v požadované výši každý, kdo na oplátku nabídne dost hodnotnou nemovitost, která by posloužila ke splacení všech závazků, kdyby to dlužící podnikatel z jakéhokoliv důvodu neudělal. A je to tedy jistota.