Proč i když vyděláváme víc jsme si nijak výrazně nepolepšili?

0 Comments


Vyděláváme víc, nepolepšili jsme si Fahd! Naše doba je jedním slovem divoká. A vyhrává vždy jen ten, kdo se dokáže pořádně přizpůsobit. A komu se to naopak nepovede, ten bude mít bohužel veliké problémy, které ho dostihnou v budoucnosti. Ale dá se vůbec v této šíleně rychlé době držet krok? A jak se to vlastně dá. V posledních letech nás potkalo tolik věcí, které nám doslova změnily naše životy. Podívejme se například na situaci s covidem. Na dva roky nám vzala svobodu a nemohli jsme se skoro svobodně vyjadřovat. Byli jsme nuceni do tolika věcí, a to hlavně do očkování. A každý z nás si ještě teď dost živě pamatuje, jak jsme se všichni rozdělili na tábory očkovaných a neočkovaných.

peníze

A teď s válkou na Ukrajině a současně se i začala odehrávat válka mezi Palestinou a Izraeli. A my si musíme pomalu zvykat, že energie šly šíleně nahoru a že to jistě není konec. A k tomu samozřejmě patří i ohromné zdražování ropy a s tím i pohonných hmot. A ještě aby toho nebylo málo inflace se dostala na rekordních patnáct procent. A jak na to vlastně reagovala naše slavná vláda? Ona by nám tvrdila, že dělá vše, co je možné, ale je tomu opravdu tak? Nedalo se s tím opravdu dělat něco víc? Než například zastropování cen energií, které letos končí. A je opravdu řešení zastropování cen, když mnozí občané měli ceny nižší, než byla vládní akce. A opravdu dělají vše, co můžou?

mince

A když se například podíváme na naše sousedy v Polsku, kteří mají zrušené DPH a snaží se dělat pro svoje občany víc. A když se podíváme do celé Evropy a srovnáme si mzdy, musí nás napadnout otázka, jak je možné, že se u nás jenom vše zvyšuje, ale na mzdy se tak trochu zapomíná. A náklady na vše u nás jen roste. A proto i když vyděláváme stále víc a trávíme stále více času ve svých zaměstnáních jsme si nijak nepolepšili. A čím víc se o tom mluví, tím více je našich občanů naštvaných a jsou rozhodnuti i dokonce veliké vzdálenosti cestovat do zahraničí. Kde dostanou za stejnou práci jako v Čechách až deseti násobný výdělek. A to už je pořádná motivace zkusit něco nového. A k tomu si i zlepšíte svoje jazykové schopnosti. Tak proč to vlastně nezkusit. A i když my vyděláváme víc naše ekonomika je pořád v úpadku. A to čím dál více. Náš státní dluh je již enormně vysoký. A vidina, že by měl v budoucnosti klesat je stále mizivá.