Zahrada pro děti

0 Comments


Narodil se vám potomek? A potřebujete pro něj začít zařizovat bezpečné zázemí? První vaše kroky se samozřejmě budou týkat dětské výbavy a pokojíčku. Děti ale rostou velmi rychle a za rok dva již nebude stačit sbalit kočár a vyrazit na procházku. Součástí každodenního programu se stane i návštěva dětského hřiště. Pokud bydlíte v městském bytě, bude vaší jedinou možností bohužel vyrazit na malé a přeplněné hřiště na plácku mezi domy. Případně vyrazit hromadnou dopravou nebo autem do některého centra pro děti, která mají i moderněji a v souladu s přírodou zařízené venkovní prostory pro děti.

Dětský palác na zahradě

Jestliže ale máte třeba i malou zahrádku, stává se téměř vaší povinností ji pro dítě zařídit. Hlavně proto, že vám to do budoucna ušetří obrovské množství času a energie. Potomka vypustíte na zahradu, občas nakouknete přes okno a mezitím si v klidu můžete vařit, prát, žehlit nebo třeba jen odpočívat. Děti, zvlášť pokud jich máte víc, se zabaví samy. Přitom budou v bezpečí a čas na zahradě je bude bavit. Jednou z možností je výstavba komplexního dětského hřiště. Někdo si na takovou akci najme firmu, jiný to bere jako koníček a několik let se věnuje výstavbě na vlastní pěst. Tak jako tak se ale jedná o náročnou záležitost.

O zábavu bude postaráno.

Druhou možností je zakoupit houpačku, pískoviště a dětský zahradní domek dřevěný. Určitý finanční obnos budete muset investovat i zde, ale tato prostší varianta dětem dozajista postačí, nezabere příliš mnoho místa, ale zároveň je věkově docela neutrální. Poroste spolu s dětmi a zároveň jsou tyto prvky téměř nezničitelné (pokud je pořídíte v kvalitním provedení). Domečky mohou být na stromě, na zemi, mohou být zabudované nebo jen složené. Mohou se lišit velikostmi, ve velkých mohou děti přes léto dokonce přespat a mají o zážitek postaráno. Využití je prostě široké a zábava, kterou taková zahrada dětem přinese, bude nezměrná.