Proč je dobré vědět, v čem se na instalatéry můžete spolehnout

0 Comments


Pokud se objeví porucha na potrubní síti, ať už vodovodní či odpadní, obvykle voláme instalatéra. Koneckonců, právě on má v popisu práce takovéto poruchy opravovat. Je však pravdou, že mnozí z nás od nich očekávají v podstatě zázraky. Ani oni však nejsou kouzelníci. Jistě, v čem se můžete na instalatéra spolehnout https://www.zeleneslevy.cz/v-cem-se-na-instalatery-muzete-spolehnout/, je fakt, že udělá skutečně vše, co je v jeho silách, aby závadu odstranil, ať už se jedná o prasklinu či uvolněný kloub. Problém je však v tom, že mnohdy není situace ani zdaleka tak jednoduchá, jak se na první pohled může jevit.

instalatérský klíč

V první řadě je potřeba přiznat, že naprostá většina z nás se o vodovodní a odpadní síť ve svém domě příliš nestará. Dokud odtéká voda ze dřezu a jde spláchnout toaleta, nevidíme důvod, proč bychom se o ni měli nějak zajímat. To, že tento přístup není zrovna ideální, je celkem jasné. Splachované tekutiny, především pak kuchyňské oleje a jiné odpady, ulpívají na stěnách potrubí. Zde pak působí nejen korozivně, ale také zužují jeho průměr. A to je samozřejmě problém.

opravované potrubí

Když se pak tedy něco stane, tak nám instalatér mnohdy doporučí rovnou výměnu celého potrubního systému, nebo alespoň jeho části. Je totiž mnohdy v takovém stavu, že je jen otázkou času, kdy se objeví další problém. To mnohdy znamená, že není schopen onu původní závadu dostatečně odstranit. V nejlepším případě půjde o jakousi „záplatu“, která však dlouho nevydrží, a ani to není jejím účelem. Tím je poskytnout nám dostatek času, abychom byli schopni výměnu systému provést.

O tom, že to nebude levná záležitost, není potřeba se zmiňovat. To je také důvod, proč bychom měli péči o potrubí v našem domě věnovat přeci jen poněkud více péče. V dlouhodobém horizontu tím nejen ušetříme peníze, ale také nervy instalatérovi. Ani pro něj totiž není jednoduché pracovat s trubkami, které jsou ve špatném stavu.