Nezapomínete na údržbu

0 Comments


Chodíte s rodinou na koupaliště? Nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti jde o skvělý druh zábavy, protože se na koupališti vyřádí všichni. Pro malé děti zde bývají skvělé vodní atrakce, které přímo vybízí k vyzkoušení. Celá rodina také ocení občerstvení v podobě něčeho dobrého na zub, a děti si většinou od rodičů vyprosí zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Návštěvy koupaliště ale nejsou jen růžové. Musíte snášet fronty, často neukázněné návštěvníky, kteří neznají základy hygieny a také musíte platit čím dál více peněz, jelikož i ceny za vstupné se zvyšují.

žena v bazénu

Mnohem lepší je níž svůj bazén doma. Je to ideální řešení pro všechny, kteří mají pozemek, na který by se nějaký ten bazén vešel. V dnešní době si můžete pořídit nejen nafukovací bazén, ale i kvalitní plastový bazén, který vám vydrží dlouhé roky – tedy při správné péči. Je lepší investovat do kvalitnějšího bazénu, než několikrát kupovat nejlevnější nafukovací bazén, protože nafukovací bazén většinou dlouho nevydrží.

I kdybyste se rozhodli pro ten nejdražší bazén, budete se o něj muset starat. Pravidelná údržba je klíčem k tomu, aby vám bazén vydržel dlouho. Speciální péči je potřeba věnovat vodě. I v nafukovacím bazénu je nutné ji pravidelně čistit, by nezezelenala a byla i nadále průhledná a dokonale čistá. Jednou z věc, které lze k úpravě vody používat, je chlor šok https://www.chlorito.cz/chlor-sok, který dezinfikuje vodu a ničí v ní choroboplodné zárodky, které se ve vodě rychle šíří.

plavání bazén

Pokud si pořídíte bazén, je nutné používat doporučenou chemii, kterou vám doporučí každý výrobce bazénů. Na plastové bazény je nutné používat i vysavač, který dokonale vyčistí celý povrch od lepkavých nánosů nečistot. Pravidelnou a důkladnou údržbou docílíte čisté vody, která bude hygienicky čistá a vhodná ke koupání. Užívejte si svůj bazén na maximum a nedávejte bakteriím šanci.