Aby všechno fungovalo

0 Comments


Rozhodli jste se, že si konečně vyberete svůj vlastní bazén? Pokud už vás nebaví stát dlouhé minuty ve frontách pod spalujícími slunečními paprsky, je nutné na bazén jít buď večer, kdy už je voda chladnější, a nebo si pořídit svůj bazén. Jestli bydlíte v rodinném domě s pozemkem, určitě se vám do zahrady nějaký bazén vejde. V dnešní době máte na výběr z opravdu velkého množství bazénů. Můžete si vybrat třeba kvalitní plastové bazény, které mnohé firmy instalují i na klíč. Díky tomu budete mít bez starostí bazén od A do Z.

dno bazénu

Někteří lidé si zvládnou i bazén nainstalovat sami. V takovém případě je nutní přesně dodržovat technologický postup a návod, který vám dodá dodavatel bazénu. Můžete si vybrat buď bazén na povrch pozemku a nebo zapuštěný bazén, přičemž každý musí být připojený na zdroj vody. K instalaci bazénu je zapotřebí spousta materiálu, mezi které patří i PVC-U SCH 40 přechodka vnější závit Chlorito.cz. Bez ní nebude možné napojení na vodu dokončit.

Ať už se rozhodnete pro instalaci firmou a nebo svépomocí, nezapomínejte ani na to, že instalací a napuštěním bazénu to rozhodně nekončí. O každý bazén je nutné se starat, abyste si mohli plnými doušky užívat příjemně teplou vodu a pohodu u vody. Voda v bazénu se velmi rychle kazí. Zanáší se bakteriemi a řasami, a proto je potřeba používat bazénovou chemii, která jejich vzniku zamezí.

vodovodní potrubí

Nechcete zelenou vodu?
Pokud nechcete mít v bazénu zelenou vodu jako někde v rybníku, budete muset pravidelně používat výrobcem doporučené přípravky, které se starají o to, že vaše bazénová voda bude vždycky čistá a zdravotně nezávadná. Užívejte si svůj bazén naplno, ale nezapomínejte i na povinnosti, které s jeho pořízením nastávají. Mnoho lidí zapomíná bazén zazimovat, což může vést k popraskání povrchu bazénové vany. Buďte v údržbě opravdu velmi důslední.