Jaké pravomoci má brněnská správa nemovitostí

0 Comments


Pokud bydlíme v bytě, pak se musíme smířit s tím, že budeme muset dělat kompromisy. V onom domě totiž nebydlíme sami. A na rozdíl od rodinného domu nejsou ostatní obyvatelé členové naší rodiny – zde většinou z nich ani neznáme. To poněkud ztěžuje dělání kompromisů, které jsou v tomto případě více než potřeba.

Jednou z institucí, která nám v tomto ohledu může pomoci, je i správa nemovitostí, například brněnská správa nemovitostí. Jak nám ale právě tato může pomoci. Pomoci? Hned několika způsoby.

moderní zateplený panelák

Jednou z nich je vedení účetnictví. To je výhodné zejména tehdy, pokud se v něm žádný z členů společenství vlastníků jednotek daného domu nevyzná. Pokud si jich od dané správy vezmeme více, pak se nám to finančně vyplatí mnohem více, než kdybychom si jej nechali zpracovávat od účetní firmy.

K tomu samozřejmě patří i vedení veškerých zakázek, pohledávek a dalších účetních materiálů, které klasické SVJ má. Stará se také o to, aby byly veškeré závazky řádně plněny, ať už ze strany právě společenství vlastníků jednotek nebo jeho věřitelů. Tak je zajištěno, že není vše opomenuto a veškeré závazky jsou včas a řádně vyrovnány.

příprava na schůzi SVJ

Dále je zde také údržba společných prostor, kdy například najímá úklidové či stavební firmy na tyto činnosti, samozřejmě pouze z pověření daného SVJ. Tím se vše usnadní, neboť tyto společnosti mají mnohem více zkušeností a také kontaktů. Je tedy pravděpodobné, že se jim podaří získat tu nejvýhodnější nabídku a ušetřit tak SVJ peníze.

V neposlední řadě pak také zajišťuje pravidelné odečty plynu, vody či elektřiny. Tak se o ně nemusí starat předseda SVJ, což je další velká úleva. Není totiž potřeba se starat o to, aby byla provedena včas – vše zařídí správa nemovitostí.

Není tedy divu, že o jeho služby má zájem stále více SVJ. Jistě, nejsou zrovna nejlevnější, avšak v naprosté většině případů se vyplatí.