Bezpečná jízda

0 Comments


V práci jsme měli školení pro řidiče referenčních vozidel. Je to už nějaký čas, co jsme všichni dělali závěrečné testy v autoškole a i když všichni aktivně řídíme, byli jsme překvapeni, s kolika otázkami v testech jsme měli nyní problémy. Ano, dopravní značky zůstaly stejné, ale pár jich přibylo a správnou odpovědí jsme si nebyli úplně jistí. Taktéž málokdo z nás se během řízení setkal s tím, že by křižovatku řídil policista a tak řada z nás neměla jisto, jaké upažení znamená, že můžeme pokračovat v jízdě a takovýchto nejasností bylo bohužel více, což nás jako řidiče, kteří jezdí bezpečně, trochu vyvedlo z míry. Instruktor, který přezkoušení vedl, nás stručně seznámil s novinkami a řadu věcí nám vysvětlil.

autoškola

Co tím chci říct? Udělat autoškolu, to je dnes pro mnohé podmínka pro přijetí do zaměstnání. Řídit služební automobil se vyžaduje v řadě profesí a tak téměř každý osmnáctiletý se bude hlásit do autoškoly. Vybrat tu správnou, kde se žák naučí bezpečné jízdě, to je mnohdy složitá volba a rozhodně byste neměli vybírat autoškolu, která nedodrží předepsaný počet jízd a nepřipraví vás dostatečně k testům. Můžete dělat autoškola Praha v Praze, nebo na venkově, ale stejně se naučíte jezdit až po dlouhé době strávené za volantem. Autoškola vás totiž naučí základy, ale jen jízda ve skutečném provozu, po dálnici, ve městech bez semaforů apod, až tam nebudete skutečnou praxi.

autoškola

Ale i po řadě hodin strávené na cestách, se vám může stát jako nám při oněch referenčních zkouškách, že si nebudete jistí, co která značka znamená, nebo jak se v té které situaci zachovat. Není od věci si občas něco zopakovat a naučit se novinky. To vše se dá zařídit v autoškole. A také škola smyku pro všechny, kteří mají strach jezdit po sněhu a po náledí.

Řídit bezpečně a s jistotou, to chce neustálé se zlepšovat a učit.