Originální pouzdro na brýle na dovolené

0 Comments


Znáte nějakého lepšího společníka na dovolené, než jsou sluneční brýle? Jestliže vás zrovna nezastihne deštivý týden, a vy namísto výletů v přírodě a koupání hrajete karty a Člověče nezlob se, pak jsou tu brýle nepostradatelným společníkem.

Vodáci – vodáctví se zdá být nudnou záležitostí, ale zdání klame. Když spatříte vodáky, jak srazí lodě k sobě, a takzvaně soulodí, je vám jasné, že je to pořádná nuda, jen se nechat unášet proudem, nic nedělat, válet se v lodi a čučet na lidi kolem, jak se pachtí po silnici za svými cíli. Jenže přijdou peřeje, jezy, a potřebujete mít ostříží zrak, protože stačí najet na jeden bludný kámen, v lodi je díra a malér je na světě. A bez slunečních brýlí, které brání odleskům Slunce na hladině, jste tu ztraceni. Originální pouzdro na brýle tedy ocení i vodáci.

brýle u moře

Cyklisté – cyklista bez brýlí je za slunečního počasí také ztracen. Cyklistům se hodí hlavně brýle polarizační, které zamezují ostrému slunci odrážet se od lesklých povrchů silnice krátce po dešti, a mít brýle k dispozici s sebou na výletě na kole, znamená vložit je buď do kapsy u cyklotrika, nebo do cyklobrašny. A samozřejmě do pouzdra, protože pokud je necháte válet volně v zavazadle, dopadne to všelijak, skla se poškrábou, odlomí se nožička a můžete je vyhodit.

sluneční brýle

Vysokohorská turistika – sluneční brýle v horách byste měli mít v každém případě, a to s UV filtrem, protože právě v horách je intenzita ultrafialových paprsků značná. Brýle bez filtru tu vůbec nepoužívejte, je to i nebezpečné pro vaše oči, hlavně kvůli rozšířeným zornicím, kudy pronikne více UV záření, než je únosné.

Moře – u moře taktéž oceníte brýle proti Slunci, protože je tu mnoho slunečných dnů a odlesky paprsků od vodní hladiny a pobřeží jsou poměrně ostré pro lidský zrak. Zvláště, pokud cestujete někam dál, například k obratníku Raka, na Kanárské ostrovy, kde je Slunce skoro nad hlavou, a jeho svit je výraznější a silnější, než u nás ve středu Evropy.