Stěhujeme byt s pronajatou dodávkou

0 Comments


Jste-li mladí, nezasažení stresem, relativně zdraví a dobře pohybliví, pak bude pro vás stěhování bytu hračkou i tehdy, obejdete-li stěhovací firmu. Chce to však dodržet určité zásady, abyste se vyhnuli některým nepříjemnostem.

Jděte na všechno včas – když se někdo rozhodne přestěhovat byt na poslední chvíli, například jej to napadne ve středu a v pátek se pustí do práce, nemusí to dopadnout dobře. V takovém stresu se stávají úrazy, rozbíjí věci a také se pod psychickým tlakem havaruje s autem. Dopřejte si na přípravné práce před stěhováním alespoň tři týdny času, v poklidu zabalíte vše do krabic, rozeberete nábytek a vše tak připravíte na odvoz poměrně snadno a bez stresových výlevů.

stěhování bytu

Mějte spolehlivého parťáka – stěhujete-li pouze věci v krabicích, rozebraný nábytek a pár židlí, pak ani parťáka nepotřebujete, ale pro přestěhování rozkládací pohovky, dlouhých koberců, chladničky, pračky a podobných velkých a těžkých věcí je zapotřebí někdo šikovný a spolehlivý k ruce. Toto je jeden ze základních předpokladů bezproblémového stěhování s vozem z půjčovny dodávek v Praze 4.

medvídek v krabici

Zajistěte si do auta výplňový materiál – chcete-li si pronajmout přepravní dodávku, musíte zajistit, abyste vůz vrátili v původním stavu – nepoškozený nejen zvenčí, ale i uvnitř. To znamená, že musíte dávat pozor při nakládce a vykládce předmětů, a musíte je také ve voze zajistit proti samovolnému pohybu. Nejlépe molitanem, starým textilem, dekami, přikrývkami, polštáři, kartonovými krabicemi, bublinkovou folií atp. Jen tak budete mít klid a nebudete muset ani řešit pojištění vozidla.

Dobře spěte – před stěhováním se hlavně dobře vyspěte a nabírejte síly, dopřejte si dobrou večeři, nepodnikejte žádné psychicky náročné akce (oslavy, rauty), a také vypněte televizi, protože sledování negativně laděných zpráv a destruktivních pořadů (a že tam toho je!) pouze odebírá lidem energii, a zvláště na stěhování ji budete potřebovat.