Dejte si s přáteli

0 Comments


Pokud jste někdy zavítali na dovolenou do arabských zemí, jistě vám neuniklo, že se u nich těší velké oblibě vodní dýmka. Není to náhražka běžných cigaret, ale je to něco úplně jiného. Dýmka se kouří běžně, ale přistupuje se k ní jako k něčemu speciálnímu. Její příprava tak trochu připomíná rituál, kdy se připravuje něco co se nekonzumuje jen tak. I turistům místní dopřávají tento zážitek. Největší zážitek z vodní dýmky budete mít jistě někde v poušti ve stanu, ale v Česku si musíte stačit s trochu jiným podnebím.

vodní dýmka

Ke kouření vodní dýmky přímo vybízí slunečné počasí. Dýmka je velice populární hlavně v létě, kdy si ji lidé dopřávají v parcích nebo na zahradních akcích s přáteli. Vodní dýmku si můžete dát i v mnoha shisha barech, které najdete v každém okresním městě. Všude vám připraví levnější i dražší variantu, a v některé dny si můžete zkusit dát třeba ananasovou hlavu, která drží korunku s uhlíky a tabákem namísto klasické hlavy.

U vodní dýmky je důležité vybrat kvalitní kus. Pokud si chcete dát dýmku občas doma jako zpestření jinak běžného dne, budete si muset vybrat v opravdu dobrém obchodě. Váza by měla být dostatečně velká, aby byla stabilní, foto se raději vyhněte menším dýmkám, které se snadno převrhnou. A vzhledem k tomu že jsou na ní žhavé uhlíky, mohlo by dojít k požáru.

dýmka ananas

K dýmce potřebujete i korunku, kam se vkládají uhlíky a tabák. Kvalitní dýmku v kompletním balení koupíte zhruba za 3 tisíce korun. Nezapomeňte si koupit uhlíky do vodní dýmky, které se dělí na dva typy – na které jsou zapálené hned a na ty, které budete zapalovat trochu déle. Ty které se nahřívají déle potom ale déle vydrží, takže si kupujte spíše ty. Navíc se s kostkami lépe manipuluje a až je budete oklepávat, snadno se vám budou chytat do pinzety, která je k obsluze dýmky nezbytná. Kupte si kompletní dýmku se vším všudy a vychutnejte si ji ještě tento týden.