Jak se vyhnout zbytečný zdravotním problémům

0 Comments


V dnešní době se mluví o epidemii civilizačních onemocnění. Co to vlastně civilizační nemoci jsou a proč jsme jako společnost k jejich vzniku tak náchylní? Naše tělo je evolučně nastavena na úplně jiný způsob života, než vedeme v dnešní době. To, čeho jsme dosáhli je vlastně naprosto úžasné a jako určitý typ zvířecího druhu jsme to dotáhli téměř nevídaně daleko. Ale vše vystihuje věta všeho moc škodí. A právě tak nám škodí blahobyt, kterého jsme dosáhli svými vynálezy. Pokud bychom si chtěli aspoň trochu přiblížit způsob života, který nám byl určen, zjistíme, že se jedná o velký rozdíl.

dětský sport

Normální by pro nás bylo nemít vždy tako po ruce veškeré jídlo a ve spížích nemít takové zásoby na mnoho měsíců dopředu. Mnohem přirozenější je, abychom si své jídlo chodili hledat a lovit. Přirozeně by se pak vytvořily mezi jídly pauzy, během kterých bychom vytrávili a spotřebovali tak veškerou energii, kterou jsme z jídla získali. Dnešní jídlo je celkově velmi energeticky bohaté, a navíc se nejedná o kvalitní kalorie. Složení naší potraviny směřuje ve prospěch sacharidů a tuků, což opět není nic zdravého. Dalším přirozeným důsledkem by bylo také to, že při honbě za jídlem bychom museli své tělo aspoň trochu rozpohybovat, což je další faktor zabraňující vzniku onemocnění, který dnes tak těžce postrádáme.

hráč rugby

Další složkou, která způsobuje nárůst civilizačních onemocnění je stres. Je to ale stres jiný, než měli naši předci. A to, co dnes zažíváme je něco, s čím jsem se ještě nenaučili pracovat. Proto jistě stojí za to, hledět si zdravého životního stylu a nepříjemným dopadům se tak poměrně jednoduše vyhnout. Velmi důležité je ale pro nás v nastávajícím zimním období dobré sportovní oblečení, jelikož jsme se dnešním způsobem života zhýčkali. Silvini výprodej je výborný pro, to abyste sehnali kvalitní vybavení za velmi příznivé ceny.