Prodáváme nemovitost přes Virtual Staging

0 Comments


Kdyby měli realitní makléři před třiceti lety Virtual Staging, to by se jim to prodávaly byty, rodinné domy, chaty, penziony, hotely a další objekty. Co to vlastně je a k čemu je to dobré? Co dnes dokáže výpočetní technika, si mnozí z vás již umí dobře představit. Jenže ještě na počátku devadesátých let v naší zemi vlastnili počítač pouze nadšenci, kteří za „obyčejnou dva osm šestku“ s 40 Mb pevným diskem zaplatili nehorázných sto tisíc korun, přitom vám takové zařízení nebylo takřka k ničemu.

prodej bytu

Tehdejší realitní kanceláře prodávaly nemovitosti tak, jak je vyfotografovali makléři při prohlídce, a jestliže jste například chtěli uskutečnit prodej rozestavěného domu, nebylo snadné přilákat klientelu jako tam, kde byl dům již po kompletní rekonstrukci, vybavený nábytkem a spotřebiči, který vypadal již na první pohled luxusně. A přitom ten rozestavěný měl třeba lepší vnitřní členění, větší obytnou plochu a byl na mnohem zajímavějším místě.

práce na počítači

Virtual Staging Scan 360 však dokáže tento handicap snadno dohnat. Je to počítačový 3D software, který do stávajícího, například rozestavěného domu, umístí virtuální nábytek, koberce, svítidla, bytové doplňky a další prvky, aby měl potenciální klient lepší představu, jak to tam bude vypadat, až se stavba dokončí.

Virtual staging vlastně pomáhá s prodejem nemovitostí, kde se stále nachází starší nábytek, kde je interiér v původním stavu před rekonstrukcí, kde je rekonstrukce již započata, ale ještě není dokončena atp. To vše je možné díky rozvoji výpočetní techniky, která již tyto technické triky umožňuje. Takže kdyby byly počítače v roce 1991 na takové úrovni, jako jsou dnes, prodej nemovitostí by se ubíral s velkou pravděpodobností zcela odlišným směrem. A zřejmě by makléři tento software poptávali jako běžnou součást vybavení jejich prodejní strategie.