Podlahové topení, to je především komfort a zase komfort

0 Comments


Dnes si můžete podlahové topená zhotovit sami. Pouze si necháte odborníkem připojit topné potrubí, například do krbové vložky s výměníkem, ale samotnou jeho pokládku zvládnete během víkendu. Je k tomu zapotřebí systémová deska podlahového topení Heatsys, do které se vkládá topné potrubí, a na systémové desky se pak položí pouze cementovláknité nebo sádrovláknité desky, a na ně už jen samotná koncová podlahová krytina. Vše se vytváří bez malty, bez lepidel, tmelů a dalších tekutých či kašovitých hmot, a odpadá i pracné betonování trubek.

oslava na koberci

Jakmile máte topení sestavené a zapojené, můžete jej prakticky ihned začít využívat. Brzy zjistíte, že je místnost prohřívána velmi rovnoměrně, a že se to projeví hlavně na vašem pocitu. Nebude vám u stropu vedro a nebudou vás studit nohy. A přiznejme si, že studené nohy, to je problém zejména psychického rázu, protože zvyšuje hladinu stresových hormonů, způsobuje nervozitu a neklid, narušuje soustředění a paměť a také nedovoluje užít si doma potřebného klidu. A chodit doma ve vlněných ponožkách, to už si rovnou můžete obout zimní boty.

teplo na bosá chodidla

Největšího bytového komfortu dosahujeme ve chvíli, kdy si můžeme dovolit chodit doma naboso. Prostě i v zimě svléknout ponožky a užívat si přímého kontaktu bosých chodidel na teplé podlaze. Toto také lépe nahrává situacím, kdy si lidé lépe uvědomují, že chodidla jsou citlivý hmatový orgán, a že si je také mohou navzájem častěji masírovat a tisknout, což má značný léčebný efekt. Mimochodem, víte, že nejúčinnější masáže jsou právě reflexní masáže bosých plosek, a že je to známo již od starověku?

Dopřejte si doma v zimě maximální komfort, choďte častěji naboso nejen tam, ale i v teplém období roku pak venku v přírodě, abyste posílili své zdraví přirozeným způsobem, a umožnili svým chodidlům plně využít jejich dotykový potenciál.