Nahrazujeme stávající a nevyhovující oplocení betonovým plotem

0 Comments


Bydlení ve městě získalo již za socialismu určitý status nadřazenosti vůči venkovu. Neměli bychom to samozřejmě brát jako něco přínosného, nicméně to takto někteří lidé mohli vnímat, protože pokud jste bydleli ve třetím patře panelového domu, stačilo sjet výtahem dolů a s minimální námahou dokráčet do padesát metrů vzdáleného obchodu s potravinami. A pokud jste potřebovali koupit kalhoty, jednoduše jste nastoupili do autobusu, metra či tramvaje a do dvaceti minut jste již stáli u pultu s oděvy.

betonový plot

Venkovské bydlení tyto výhody postrádalo, ovšem časy se mění a dnes je to právě naopak. Nakoupíte pohodlně cokoli přes e-shop a doveze vám to domů přepravní služba, navíc má dnes téměř každý auto, a tak není problém nakupovat i dojíždět za prací do města i z delší vzdálenosti. Venkované jsou na tom dnes v podstatě lépe. Jestliže i vy zatoužíte bydlet mimo město v rodinném domě nebo v celoročně obyvatelné rekreační chatě, budete s velkou pravděpodobností řešit i výstavbu oplocení. Může se stát, že tu narazíte na starý chatrný pletivový plot s kovovými sloupky, anebo na cihlovou zídku, která se již naklání a hrozí ji zřícení. Pokud dáváte přednost soukromí a chtěli byste zídku obnovit, můžete to provést i jednodušším způsobem – oplocením z betonových panelů.

zídka s pnoucí rostlinou

Ploty betonové jsou moderní technologie s životností přibližně čtyř desítek let. Jedná se o železobetonové odlitky plochých desek s různými povrchovými reliéfy a v několika základních barvách, přičemž každá z desek se zasouvá mezi betonové sloupky s odlitými drážkami. Sloupky jsou rozmístěné na okraji pozemku ve dvoumetrových vzdálenostech, tím pádem odpadá složité a náročné betonování souvislé základové rýhy a pokládání jedné cihly či tvárnice za druhou. Oplocení z betonu zároveň zabere jen velmi tenký půdorysný profil, tloušťka desek jsou pouhé čtyři centimetry, tím pádem lze před plot případně vysázet živý plot nebo prostor osázet okrasnými dřevinami.