K čemu se vám hodí polystyrenový granulát

0 Comments


Plánujete stavět nebo rekonstruovat svépomocí rodinný dům či rekreační objekt a součástí stavebních prací budou i nové podlahy a stropy? Budete strhávat krovy, budovat novou střešní krytinu a instalovat nová střešní okna? Pak vám za prvé přejeme hodně štěstí a pracovních úspěchů, a za druhé bychom vám rádi poradili, abyste využívali dostupných stavebních technologií, které přispějí k očekávanému pracovnímu výsledku.

stavební polystyren

Jednou z nich je i docela obyčejný polystyrenový granulát. V čem vám může být na stavbě nápomocný?

Podlahy v podkroví – výstavba podlahy v podkrovních místnostech může být vázána na jeden zásadní problém, a sice na nosnost stavební konstrukce. Nemůžete si zkrátka dovolit do prostoru nahrnout tubus z betonového mixu a nalít pět centimetrů vysokou vrstvu hutného betonu přímo na podlahu. Beton musí být odlehčený, zde se počítá doslova každý kilogram, a každá chyba se pak negativně projeví na statice objektu. Odlehčování betonu se provádí pomocí polystyrenového granulátu, tím se nijak podstatně nezmění vlastnosti betonové podlahy a zároveň se docílí snížení hmotnosti o velký poměrový podíl.

polystyrenový granulát

Terasy a balkony – odlehčený beton je třeba aplikovat i do jiných míst, a ve vašem případě to může být i venkovní terasa nebo balkon. Zde se také počítá každý kilogram navíc a toto vám potvrdí každý stavební technik, který se zabývá profesionální činností na průmyslových, dopravních i obytných stavbách. Hmotnost betonu rozhoduje také o tom, jak se bude celá konstrukce chovat i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, a dalším plus odlehčování betonu s polystyrenovým granulátem jsou lepší tepelně izolační vlastnosti.

Výhodou polystyrenového granulátu je i jeho nízká cena a dobrá dostupnost, a pochopitelně i snadná manipulace, kdy k jeho aplikaci nepotřebujete těžkou techniku a granulát snadno přisypáváte přímo z velkého pytle.